قیمت خانه در استانبول و خرید خانه ارزان قیمت سال 2022

29
قیمت خانه در استانبول
قیمت خانه در استانبول

قیمت خانه در استانبول با توجه به موقعیت جغرافیایی، متراژ، نزدیکی به وسایل حمل و نقل عمومی و موارد دیگر متغیر است ولی ما سعی کرده‌ایم در این مطلب نگاه کلی به محلات ومناطق مختلف استانبول داشته باشیم و میانگین قیمت برای شما ارائه دهیم. شهر استانبول از 39 ایلچه یا منطقه تشکیل شده است .

فهرست محتوا پنهان

خرید خانه ارزان قیمت در استانبول

مناسب‌ترین و ارزانترین منازل مسکونی شهر استانبول در ایلچه‌های اسنیورت و آرناووت کوی قرار گرفته‌اند. در این ایلچه‌ها بیشتر بناهای مسکونی نوساز بوده ودر کل این ایلچه‌ها بافت جدید شهری محسوب می‌شوند. دلیل پایین بودن قیمت خانه در این مناطق دوری از مرکز شهر است.

خرید خانه ارزان قیمت در استانبول
خرید خانه ارزان قیمت در استانبول

قیمت خانه در استانبول

ایلچه‌هایی که تقریبا چسبیده به این مناطق هستند، بیلیک دوزو، سیلیوری، بویوک چکمه‌جه و سانجاق تپه است. فقط بیلیک دوزو نسبت به ایلچه‌هایی که نام بردیم خیلی زیباتر و شیک‌تر می‌باشد.
بیلیک دوزو نسبت به ایلچه‌های دیگر از پلن منظم‌تری برخوردار است و بیشتر سطح متوسط و متوسط به بالای جامعه در این ایلچه زندگی می‌کنند. قیمت خانه در بیلیک دوزو بسیار مناسب بوده و جزء مناطقی‌ست که میتوان سرمایه گذاری مطمئنی انجام داد.

گرانترین خانه‌ها در استانبول

خانه‌های گران قیمت استانبول در بشیکتاش، شیشلی، باکرکوی، کادی کوی، اسکودار، ساریر قرار گرفته است. ولی گرانترین خانه‌ها در بشیکتاش، شیشلی و ساریر قرار گرفته است. در بشیکتاش قیمت خانه‌های مسکونی تا 35 میلیون لیر هم می‌رسد.

قیمت خانه در استانبول
قیمت خانه در استانبول
مطالعه بیشتر : خرید خانه در ترکیه
مطالعه بیشتر : اقامت ترکیه
مطالعه بیشتر : فرم راندوو
مطالعه بیشتر : شهروندی ترکیه

خانه های ساحلی استانبول

خانه‌هایی که در کنار ساحل قرار گرفته اند، عموما بافت قدیمی دارند و به دلیل نزدیکی به مرکز شهر عموما نسبت به ایلچه‌هایی همچون اسن یورت وآرناووت کوی که بافت جدیدتری دارند، گرانتر هستند .

متوسط قیمت خانه در ایلچه هایی که نزدیک ساحل استانبول هستند
 • باکرکوی  بین 300 هزار تا 15 میلیون
 • زیتون بورنو بین 200 هزار تا 10 میلیون
 • اسکودار بین 300 هزار تا 15 میلیون
 • کادی کوی بین 200 هزار تا 17 میلیون
 • آتاشهیر بین 150 هزار تا 8 میلیون لیر
 • بی کوز بین 250 هزار تا 15 میلیون لیر
 • فاتیح 300 هزار تا 8 میلیون لیر
قیمت خانه در استانبول
قیمت خانه در استانبول

 بیلیک دوزو و باشاک شهیر استانبول

ولی اگر به دنبال خانه‌هایی با بافت جدید و مدرن هستید، همچنین امنیت ساختمان برای شما اهمیت دارد، پیشنهاد گروه مشاورین ارکیده به شما ایلچه‌های بیلیک دوزو و باشاک شهیر میباشد.
در زیر توضیحاتی کلی در مورد این دو ایلچه آورده‌ایم. در مقالات بعدی به طور مفصل در مورد محلات مختلف این ایلچه‌ها و ایلچه‌های دیگر صحبت خواهیم کرد.

خرید خانه در باشاک شهیر استانبول

یکی از ایلچه‌هایی که پیشنهاد می‌کنیم ، باشاک شهیر است.  باشاک شهیر بافت شهری جدیدی دارد و پلن مدرن و ساختمان‌های زیبا این ایلچه را مورد توجه قرار داده است.
باشاک شهیر از دو قسمت تشکیل شده است:

 • قسمت اول باغچه شهیرو
 • قسمت دوم  محله ها و شاملار کویو .

تاریخچه ی باشاک شهیر استانبول

ایلچه ی باشاک شهیر که مناطق شاهین تپه ، کایا باشی ، شاملار ، گوورجین تپه و آلتین شهیر را در برگرفته است، در قدیم آزادلیک (آزادی) نامیده میشده. این اسم به دلیل آزاد شدن ارامنه ایست که در دوره‌ی عثمانی در باروت خانه‌ی شام کار می‌کردند و بعد از آزادی شهروند درجه یک محسوب شده بودند. آزادلیک از آزاد شدن این مناطق گرفته شده است .

بعد از اعلام مشروطیت، آقای نیازی رسنلی که اصالتا از اهالی  آرناووت بود، بعد از بیرون کردن ارامنه ، صاحب این مناطق می‌شود. در این دوره کل این مناطق، مزرعه‌ی رسنلی نامیده می‌شد.امروزه تنها اثری که به شکل کامل و سالم بدست ما رسیده عمارت رسنلی است .

تبدیل مزرعه رسنلی به باشاک شهیر استانبول

بناهای باروت خانه و اراضی اطراف آن در سالهای مشروطیت از محل  خزانه داری خاص به خانواده‌ی آقای نیازی رسنلی واگذار شد و تا دهه‌ی 1950، مزرعه‌ی رسنلی‌ها نامیده میشد و تحت مالکیت این خانواده بود.بعد از مرگ آخرین صاحب آن، وراث این مزرعه را به قطعات کوچکتر تقسیم کرده و فروختند و به جای بناهای قدیمی، ساخت مجتمع‌های مدرن شروع شد.

از مکان‌های تاریخی این منطقه می‌توان به عمارت رسنلی، آلتین شهیر (غار یاریم بورغاز) Yarımburgaz Mağaraları و باروت خانه شام اشاره کرد. غار یاریم بورغاز در 22 کیلومتری استانبول بر روی تپه‌ی لغزنده‌ای قرار گرفته است و به نظر می‌رسد اولین ساکنین استانبول در این غار زندگی می‌کردند.

مهاجرین در باشاک شهیر استانبول

خوشدره که در آن زمان بوژدار نامیده میشد، به مزرعه‌ای گفته می‌شود که زمانی متعلق به یک بلغاری بود. این مزرعه در جنگ ترک و روس ( جنگ 93) میزبان 3 خانواده‌ی ترک بود که از بلغارستان فرار کرده بودند. مدتی بعد این سه خانواده از سمت بوغاز کوی شروع به خرید زمین کردند.
در بین  سالهای 1927-1923 این زمین‌ها به سی خانواده از بلغارستان و یونان و یکی دو خانواده از رومانی فروخته شد. حدود 90 تا 95 درصد از این روستا به مهاجرین فروخته شد.

خرید خانه ارزان قیمت در استانبول
خرید خانه ارزان قیمت در استانبول

پلن شهری باشاک شهیر استانبول

ایلچه‌ی باشاک شهیر یکی از مراکز مهم صنعتی و اقتصادی استانبول محسوب می‌شود. مناطق تجاری، مراکز اداری و آموزشی، پارکها ، مناطق مسکونی و دیگر بخشها ، در پلان شهری این منطقه به خوبی جا گرفته و برای  هر بخش محل ویژه‌ای اختصاص داده شده است. همچنین برای سهولت در امر خرید و فروش اهالی ، یک مرکز تجاری بسیار بزرگ در بخش شرقی محل اتصال به پل سوم ساخته خواهد شد.

همچنین به دلیل افزایش مراکز تجاری ، آموزشی و مسکونی در باشاک شهیر ، از طرف وزارت بهداشت ،  بیمارستان دانشگاهی (دولتی ) تاسیس خواهد شد. در باشاک شهیر 20 مدرسه‌ی ابتدایی ، 20 مدرسه دوره متوسطه ، 14 دبیرستان و 5  پیش دبستانی موجود است. تعداد معلمینی که در مقطع  ابتدایی تدریس می‌کنند 1483 نفر ، و معلمینی که در مقطع دبیرستان مشغول خدمت هستند 570 نفر می‌باشد و معلمینی که در مقطع پیش دبستان هستند ، 56 نفر میباشد. 

خرید خانه در بیلیک دوزو استانبول

این محل با امکانات رفاهی ، فضای سبز و… یک زندگی پر از آرامش رو برای ساکنینش فراهم کرده. شهردار این منطقه، با شعار بیلیک دوزو خانه‌ی ماست، این منطقه را به یکی از مناطق پیشرفته‌ی استانبول تبدیل کرده است. این شهردار در حال حاضر در انتخابات شهرداری موفق شد با اکثریت آرا به شهرداری استانبول برسد.

قیمت خانه در بیلیک دوزو استانبول

رزیدانس‌های لوکس با قیمت‌های بسیار پایین، جشنواره‌ها و فستیوال‌های محلی، راه‌های ارتباطی از جمله مترو بوس ( بی آر تی ) ، تراموای و …
شهرداری بیلیک دوزو در چهار محله‌ی مختلف روزانه برای 3000 نفر ، سوپ رایگان بین اهالی نیازمند پخش میکند. بزودی علاوه بر بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مختلف در این منطقه ، یک بیمارستان دولتی بسیار بزرگ بزودی احداث خواهد شد.

قیمت خانه در استانبول
قیمت خانه در استانبول

مراکز تفریحی و آموزشی بیلیک دوزو استانبول

در سال 2009 زمینی به مساحت ده هزار متر مربع برای متمرکز شدن تمامی مراکز تفریحی، ورزشی ، فرهنگی و … اختصاص داده شد. مراکز آموزشی این منطقه کاملا مدرن بوده و روزبروز در حال توسعه می‌باشد. مدارس ورزشی ویژه‌ای برای فصل تابستان، مخصوص دانش آموزان ایجاد شده، علاوه بر آپارتمان‌ها و برج‌های مدرن ، خانه‌های شخصی این منطقه برای کسانی که بدنبال آرامش و نزدیکی به طبیعت هستند بسیار مناسب هست. هتل‌هایی با کیفیت بالا دارای استخرهای روباز و بسته ، رستوران‌ها و … نسبت به سایر مناطق از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند.

سواحل بیلیک دوزو استانبول

بیلیک دوزو با سواحل زیبای خود توجه شهروندان رو به خودش جلب کرده است. سواحل مخصوص پیاده روی، ماهیگیری، با طلوع آفتاب ماهیگریان سوار قایق شده و تور ماهیگیری خودشون رو پهن میکنن، دیدن این صحنه برای شهروندان استانبول نوستالژیک است. با افزایش کافه‌ها ، رستوران‌ها و مراکز تفریحی در طول ساحل، طبیعت سبز و آبی رو باهم تلفیق کرده و میزبان شما خواهند بود.

در بیلیک دوزو عموما خانه‌های با متراژ پایین و تک خوابه خیلی سخت یافت می‌شود. قیمت متوسط خانه در بیلیک دوزو از 250 هزار لیر شروع می‌شود.

اماکن دیدنی بیلیک دوزو استانبول

ساحل گل پینار بهترین مکان برای گذراندن تعطیلات.
این ساحل یکی از بهترین مکان‌ها برای پیک نیک، شنا، آفتاب گرفتن، دوچرخه سواری است.
سالن بند بازیبرای کسانی که نوستالژی رو ترجیح میدن، کنار بازار محلی بیلیک دوزو، سالن بند بازی وجود داره.
آخرین بند باز ترکیه ، ازدمیر توران، با نمایش پر هیجانی هر شب ساعت 8:30 در این سالن برنامه داره.

اماکن تفریحی بیلیک دوزو استانبول

 • برای چای، قهوه و صحبت‌های دوستانه دوتا پیشنهاد داریم :
 • یاشام کافه که در محله‌ی ادنان قهوه جی قرار گرفته، با پذیرایی با کیفیت و قیمت مناسب یکی از پیشنهادهای ما خواهد بود.
 • دومین مکان ، مجتمع تفریحی یاکوپلو ( یعقوبلو ) هست که با باغچه‌ی سرسبز خود برای شب‌های تابستان انتخاب خنکی خواهد بود.

وِست مارینا استانبول

وست مارینا از سال 2014 صاحب جایزه‌ی ماوی بایراک یا پرچم آبی شده. ماوی بایراک، یک جایزه بین المللیست که به تفرجگاه‌های ساحلی و پلاژهایی داده می‌شود که استانداردهای ویژه‌ای رو رعایت کرده باشند. وست مارینا یکی دیگر از پیشنهادهای ما برای تعطیلات است.
اگر می‌خواین که ورزش‌های دریایی رو از یه جایی شروع کنید و یا همراه با خانواده از غذاهای دریایی یک رستوران با کیفیت لذت ببرید، وست مارینا رو به لیست اماکنی که قصد بازدیدش رو دارید اضافه کنید.

قیمت خانه در استانبول
قیمت خانه در استانبول

سینمای شهرداری بیلیک دوزو  

یکی از مواردی که بین مشغله‌های روزمره فراموش می‌کنیم سینما و تماشای یک فیلم خوب است. حتما که تماشای فیلم با خوراکی‌های رایگانی که از طرف شهرداری در سالن انتظار سینما هدیه میشه، لذت بخش تره. سینماهای دیگر بیلیک دوزو ، در مجتمع‌های میگروس واقع شده است.

عتیقه فروشی پدربزرگ : dedenin yeri در بیلیک دوزو

به کسانی که علاقه مند عتیقه و اشیاء قدیمی هستند، عتیقه فروشی پدربزرگ رو پیشنهاد میدیم. شما میتونید کلکسیون اشیاء عتیقه‌ی آقای عبداالله اکمن رو که سال‌ها برای جمع آوریشون وقت گذاشته ببینید و هدیه های ارزشمند معناداری رو دریافت کنید.

مسیرهای پیاده روی بیلیک دوزو

بهترین صبح ، صبحیست که با پیاده روی در هوای آزاد شروع شده باشد. برای اینکار شما مسیرهای متعددی رو در بیلیک دوزو استانبول خواهید دید.

موزه جانداران دریایی بالیکچی کنان ( کنعان ماهیگیر)

در این موزه هزاران گونه‌ی دریایی از جاندار کوچک 50 گرمی تا 500گرمی یافت می‌شود. با فروش غذای دریایی روی چرخ دستی در اسکله‌ی کادی کوی شروع و هم اکنون به یکی از بزرگترین رستوران‌های زنجیره‌ای در استانبول تبدیل گشته و امروزه در کنار این رستوران‌های زنجیره ای ، موزه دریایی نیز ایجاد شده است.
اولین گام‌های تاسیس موزه‌ی جانداران دریایی در دهه 80 ، در شعبه‌های کادی کوی واینجیرلی توسط آقای کنعان گذاشته شد. ورودیه ی این موزه ها رایگان میباشد.

بندر آلتاش یاکوپلو ( یعقوبلو ) بیلیک دوزو

چهل و دو درصد از حمل و نقل کانتری ترکیه در این بندر انجام میگیرد. بزرگترین بندر حمل و نقل کانتری ترکیه بوده و روز بروز به وسعت آن افزوده میشود.
این بندر در دهه‌ی هشتاد ساخته شده است و در حال حاضر در ردیف سی و هشتمین بندر بزرگ  حمل و نقل جهان قرار گرفته. در سال 2016 ، دو و نیم میلیون تن بار در این محل جابجا شده است. این بندر 7 درصد از درآمد ارزی کشور ترکیه را تامین میکند و بالای 3500 نفر در این بندر مشغول کار هستند.
با توجه به اینکه روزانه بین 5 تا 6 هزار کامیون در این بندر در تردد هستند ، برای رانندگان این کامیون‌ها ، مراکز خدماتی نیز در نظر گرفته شده است.با در نظر گرفتن مجموع کارکنان ، راننده‌ها و آژانس‌هایی که مستقیم و غیر مستقیم با این بندر در ارتباط هستند می‌توان گفت این بندر برای بالای 16 هزار نفر ایجاد شغل کرده است.

در مطالب آتی در مورد مناطق آزاد تجاری ، شهرک‌های صنعتی ، بنادر تجاری به صورت مبسوط بحث خواهیم کرد.

قیمت خانه در استانبول به پول ایران

خرید خانه در استانبول و بطور کلی در ترکیه با پول رایج ترکیه لیر یا دلار انجام می‌شود.و برای محاسبه قیمت خانه در استانبول به پول ایران مبلغ ملک مورد نظر رو به قیمت به روز لیر ضرب کرده و قیمت ریال یا تومان آن را حساب میکنیم .

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا با گروه مشاورین ارکیده در تماس باشید

قیمت خانه در استانبول
قیمت خانه در استانبول

سوالات متداول

5/5 - (1 امتیاز)

29 نظرات

 1. آپارتمان های بلند در ترکیه شارژ بالا دارند و برعکس ایران اصلا شارژ شامل آب و گاز نیست و گاز و آب جدا گرفته میشود گاز هر ماه و در سرما گرانتر است ممکنه سیصد لیر برای یک سویین بگیرند و مسئولین شهرکها با اینکه ما خارجی ها ساکنین آنها هستیم اما ترکها هستند و نمیتوانیم اخراجشان کنیم و هر شارژی دلشان بخواهد اًضافه میگیرند و بخاطر شارژ بالا کمی خانه راارزان میفروشند

 2. سلام تو استانبول میشه خونه خرید و اجاره داد؟ینی برای ما که ایرانی هستیم و در ایران ساکن چنین امکانی وجود داره؟

 3. سلام
  با مبلغ ۳۰۰ هزار لیر در درجه اول در ایلچه Beylıkdüzü چه آپارتمانی می توان خرید؟
  با تشکر
  رضا شیت ره

  • سلام. با ابن بودجه در بیلیک دوزو شما میتونید یک واحد آپارتمان یک خوابه در داخل مجتمع خریداری کنید و یا واحد دو خوابه در منطقه ی اسن یورت بخرید .

  • خونه های اقساطی معمولا خونه های در حال ساخت هستند که چند ماه دیگه تحویل داده میشن و شما بایستی ۵۰ درصد مبلغ رو پرداخت کنید و مابقی رو بصورت اقساط ماهیانه پرداخت کنید.

 4. سلام ، یک سوال داشتم خدمت شما ، خرید خانه در ترکیه از چه قیمتی شروع میشه ، ایا میشه با ١٠٠ تا ١٢٠ هزار لیر خونه خرید

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید