دانشگاه ترکیه (تحصیل در دانشگاه‌های برتر دولتی و خصوصی)

0
دانشگاه ترکیه
دانشگاه ترکیه

ما در این مقاله قصد داریم به معرفی دانشگاه‌های برتر ترکیه و مورد تایید وزارت بهداشت ایران بپردازیم. در ابتدا لیست دانشگاه‌ها برتر ترکیه را بصورت تیتروار ذکر می کنیم و در ادامه به معرفی تک تک دانشگاه‌ها به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سال 2021-2020 به شرح زیر می‌باشد:

دانشگاه استانبول، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه آنکارا، دانشگاه کوچ، دانشگاه آتاتورک، دانشگاه اژه و دندانپزشکی دانشگاه هفت تپه.

یوس -سات -جی مت(3 آزمون ورودی دانشگاه‌های ترکیه) و تومر

دانشگاه ترکیه
دانشگاه ترکیه

دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول : یکی دیگر از رویدادهای مهم که با فتح استانبول توسط فاتح سلطان محمد در سال 1453 اتفاق افتاد، ساختن پایه‌های دانشگاه استانبول بود.
دانشگاه استانبول یکی از 10 دانشگاه قدیمی مستقر در اروپا است. طی قرنهای گذشته، دانشگاه استانبول دستخوش تغییرات بسیاری شده است. تنها واقعیتی که بدون تغییر باقی مانده، پیشگام بودن این دانشگاه در زمینه علمی آن است.

در دانشگاه استانبول، 5000 عضو هیئت علمی و استادان با کوشش و تلاش برای رشد هرچه بهتر دانشجویان کار می‌کنند. مشکلاتی که دانشجویان با آن روبرو می‌شوند و سوالاتی که برای آنها پیش می‌آید با کمک گرفتن از اعضای هیئت علمی به راحتی می‌توانند حل بکنند.

مهم ترین ویژگی دانشگاه استانبول

یکی از مهمترین ویژگی‌های دانشگاه استانبول، تبادل دانش و تجربه از طریق برقراری ارتباط گرم بین اساتید و دانشجویان است. زمانی که دانشجویان مایل به ادامه تحصیل در هر دانشگاهی دراروپا و یا ایالات متحده باشند، مدرک دانشگاه استانبول یک امتیاز برای دانشجویان محسوب می‌شود.

توافق‌های دو جانبه علمی با دانشگاه‌های مختلف در ایالات متحده و اروپا انجام می‌شود. مطالعات مشترک و تبادل دانشجویی با موسسات مختلف تحقق می‌یابد.

تقریباً 55000 دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی، کارشناسی و کاردانی تحصیل می کنند. دانشجویان فرهنگ و سنن خود را به دانشگاه منتقل می‌کنند. ایده‌ها و فرهنگ‌های مختلف در یک محیط آزاد به اشتراک گذاشته می‌شوند و این یعنی دانشجو بودن در دانشگاه استانبول فرصتی بسیار مناسب برای شناخت فرهنگ‌های مختلف است.

تحصیل در دانشگاه ترکیه یکی از مهمترین نقاط عطفی است که در زندگی خود با آن روبرو خواهید شد. به همین دلیل به یاد داشته باشید که دانشگاهی که شما انتخاب می کنید آینده شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد. دانشگاه استانبول، با آموزش به روز و نوآورانه، با رعایت احترام به دانشجویان و رویدادهای اجتماعی و فرهنگی خود یکی از بهترین‌ها در میان نهادهای آموزش عالی ترکیه می‌باشد.

وب سایت رسمی دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول
دانشگاه استانبول

دانشگاه حاجت تپه آنکارا

دانشگاه حاجت تپه: تاریخ افتتاح این دانشگاه 8 ژوئیه 1967 می‌باشد. حاجت تپه دانشگاه دولتی است که به زبان های ترکی، انگلیسی، فرانسوی و آلمانی تدریس می‌شود. دانشگاه حاجت تپه به عنوان یکی از دانشگاه‌های پیشرو در کشور ترکیه، در زمینه های توسعه اجتماعی در زمینه های علم، فناوری و هنر و همچنین ارزش های جهانی مشارکت دارد.

در فضای رقابتی آموزش عالی، دانشگاه حاجت تپه در تلاش برای ارائه بهترین‌ها، دائماً با دانشگاه‌های ملی و بین المللی رقابت می کند. هدف اصلی دانشگاه این است که بهترین دانشجویان و بهترین دانشگاهیان را جذب این دانشگاه کند. شناخت تحقیقات دانشگاه در یک فضای رقابتی، پشتیبانی از پروژه‌های دانشگاه، فراهم آوردن فرصت های شغلی مناسب برای
فارغ التحصیلان و ایجاد بهترین فرصت‌های دانشگاهی برای کارکنان از اهمیت ویژه ای برای دانشگاه حاجت تپه برخوردار است. دانشگاه حاجت تپه همواره در تلاش است تا دانشگاه دائماً در محافل علمی پیشرو باشد و جایگاه خود را به عنوان یک نهاد علمی پذیرفته شده در فضاهای ملی و بین المللی حفظ کند.

حاجت تپه یک دانشگاه بین المللی با بیش از 40 هزار دانشجوی خارجی از 120 کشور جهان می‌باشد که بیشتر آنها دوره‌ای از دانشگاه خود را در دانشگاه‌های معتبر جهان سپری کرده و دانش و تجربیات خود را به حاجت تپه منتقل می کنند.
در فضای ملی و بین المللی برنامه‌های تبادل دانشجو این امکان را به دانشجویان می‌دهد تا با محیط‌ ها و فرهنگ های مختلف آشنا شوند. همچنین کتابخانه‌های دانشگاه حاجت تپه نه تنها در ترکیه بلکه در رده بندی‌های جهانی نیز جزء بهترین ها هستند.

وب سایت رسمی دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه
دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا: با مجموع بیش از 2218 کارکنان آموزشی، بیش از 65000 دانشجوی کاردانی، کارشناسی و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی ، یکی از بزرگترین و پیشروترین دانشگاه‌های ترکیه است. این دانشگاه متشکل از اعضای هیئت علمی است که هرکدام در رشته‌های مربوطه با تجربه هستند که بخش قابل توجهی از آنها در خارج از کشور تحصیل کرده یا در خارج از کشور تدریس کرده اند.

در محدوده برنامه‌های تبادل دانشجویی، دانشجویان دانشگاه آنکارا می توانند بر اساس مبادله دانشجویی، دوره های تحصیلی و نیز کارآموزی را در دانشگاه های اتحادیه اروپا مطالعه و انجام دهند. همچنین این دانشگاه براساس توافق های دو جانبه برای تبادل دانشجویی از ژاپن تا ایالات متحده آمریکا، از جمهوری آفریقای جنوبی تا روسیه، فرصت‌های کارآموزی و تحصیلی را ارائه می دهد.
در سال 2006، انجمن دانشگاه‌های اروپا، که اعضای آن از 800 دانشگاه واقع در اروپا می‌باشند و نیز براساس بررسی‌ها و نظارتی که در سال 2011 صورت گرفت، دانشگاه آنکارا به عنوان یک دانشگاه واقعی اروپا تثبیت شده است.

وب سایت رسمی دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا
دانشگاه آنکارا

دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ:که در سال 1993 تاسیس شده یک دانشگاه غیرانتفاعی است. دانشگاه کوچ با هدف این که در زمینه علمی مرکز عالی باشد، جوانان با استعداد و اساتید ارزشمند را گرد هم می‌آورد. هدف دانشگاه کوچ این است که در سطح جهانی به علم کمک کند.

فارغ التحصیلان دانشگاه کوچ صاحب بالاترین ارزش های اخلاقی هستند. دانشگاه کوچ با ارتباطات بین المللی که دارد شما می‌توانید به بهترین دانشگاه‌های جهان بروید و برای یک ترم یا یک سال در سایر کشورهای جهان تحصیل کنید. بعد از فارغ التحصیلی، می توانید تحصیلات تکمیلی، حتی کارشناسی ارشد بدون پایان نامه را ادامه دهید.

وب سایت رسمی دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ
دانشگاه کوچ

دانشگاه آتاتورک

دانشگاه آتاتورک ارزروم: یکی از قدیمی ترین موسسه آموزش عالی ترکیه که در سال 1957، تاسیس شده است. یکی از مهمترین ویژگی‌های دانشگاه آتاتورک، آموزش افراد واجد شرایط و مفید برای شغلهای مختلف است. یکی دیگر از ویژگیهای مهم که باعث موفقیت دانشگاه آتاتورک می‌شود، تعداد کارهای علمی و انتشارات علمی است. میتوان گفت که این تعداد بالاتر از تعداد متوسط ترکیه می‌باشد.

در چارچوب برنامه‌های تبادل دانشجویی در دانشگاه آتاتورک، مانند مولانا، فارابی، اراسموس و امثال این نوع توافقات تبادل دانشجویی با موفقیت انجام می‌شود.
از طریق این برنامه ها، دانشجویان فرصت تجربه در دانشگاه‌های دیگر را نیز کسب می‌کنند. این فعالیت ها از طریق دفتر روابط خارجی دانشگاه آتاتورک انجام می‌شود. دانشگاه آتاتورک با پشتیبانی مالی و همه جانبه خود از پروژه‌های تحقیقاتی طیف گسترده ای از تولیدات علمی را ارائه داده و به یک مرکز جذاب برای محققان تبدیل شده است.

دانشگاه آتاتورک واقع در شهر ارزروم ترکیه می باشد. ارزروم به عنوان یک شهر دانشجویی از شرایط و محیط زندگی مناسب و سالم برای دانشجویان برخوردار است.
از نظر هزینه‌ی لباس، غذا، مسکن و حمل و نقل نیز از شرایط مطلوب برخوردار است.

وب سایت رسمی دانشگاه آتاتورک

دانشگاه آتاتورک
دانشگاه آتاتورک

دانشگاه اژه

دانشگاه اژه دارای سابقه طولانی 64 ساله است. این دانشگاه در کناره آموزش در سطح عالی، نیز فعالیتهای تحقیقاتی نظری و عملی در سطح بین المللی ارائه می‌دهد. دانشگاه اژه، به عنوان چهارمین دانشگاه ترکیه، نیز اولین و قدیمی ترین دانشگاه در منطقه از زمان تأسیس تا کنون، با تولید اطلاعات کمی و کیفی در مقیاس جهانی به تولید علمی جهان کمک کرده است.

دانشگاهی‌ست که در زمینه‌های مختلفی از جمله بهداشت، کشف میراث فرهنگی ، مشکلات زیست محیطی و راه حل ها به جامعه خدمات ارائه می دهد. دانشگاه اژه در بین 1000 دانشگاه برتر که توسط مرکز رتبه بندی دانشگاه جهانی (CWUR) برای سالهای 2018-2019 تهیه شده است در رتبه چهارم بین دانشگاه‌های ترکیه انتخاب شد.
با داشتن کتابخانه مدرن، امکانات اجتماعی، استخرهای سرپوشیده و روباز، سالنهای ورزشی سرپوشیده، امکانات ورزشی، سالن اجتماع، مرکز خرید، نمایشگاه و محوطه‌ی دانشجویی، یک شهر دانشگاهی با 70 هزار نفر است.

در سال تحصیلی 2018 – 2019 ، دانشگاه اژه در کل 65587 دانشجو دارد. که از این تعداد 55875 نفر در دوره ی کارشناسی و 9 هزار و 712 دانشجوی مقطع تحصیلات تکمیلی هستند. 3156 عضو هیئت علمی و 6347 نفر کارمند اداری دارد.

وب سایت رسمی دانشگاه اژه

دانشگاه اژه
دانشگاه اژه

دانشگاه هفت تپه

دانشگاه یدی تپه یا همان هفت تپه در سال 1996 توسط بنیاد آموزش و فرهنگ استانبول (İSTEK) تأسیس شد. دانشگاه یدی تپه در بسیاری از زمینه ها در ترکیه پیشگام می باشد.
دانشگاه هفت تپه با داشتن محیط زیبا و کادر علمی موفق خود، با در اختیار گذاشتن تجهیزات، دانش و فن آوری سعی در تربیت جوانان با هدف توسعه و پیشرفت را دارد. دانشگاه هفت تپه بین دانشگاه های خصوصی ترکیه رتبه اول را داراست.

دانشگاه هفت تپه، در اروپا، ایالات متحده، کانادا، روسیه، امریکا جنوبی، خاور دور و با دانشگاه های پیشرو در سراسر جهان با ارائه بیش از 700 همکاری در زمینه های علمی، در تحقیقات تحصیلات تکمیلی در کشور ترکیه پیشگام است. در بین دانشگاه‌های خصوصی دانشگاه هفت تپه، در برنامه‌های تبادل دانشجویی در جهان مثل اراسموس نیز رتبه اول را داراست.

وب سایت رسمی دانشگاه هفت تپه

دانشگاه هفت تپه
دانشگاه هفت تپه

شما همراهان گرامی از طریق ارتباط با گروه مشاورین ارکیده از خدمات رایگان مشاوره‌ی همکاران ما در زمینه تحصیلی،می‌توانید با گرفتن اطلاعات تکمیلی تر و بررسی دقیق تمامی زوایا به انتخاب بهترین دانشگاه ترکیه چه در زمینه پزشکی چه در زمینه رشته‌های دیگر برخوردار گردید.

دانشگاه ترکیه
دانشگاه ترکیه
به این مطلب امتیاز دهید

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید